Masz pytania?
  • Napisz do nas Jesteśmy na Facebooku!
  • Logowanie
    Przypomnij hasło
  • Rejestracja

Jak zrobić kosmetyki naturalne w domu? - ODMIERZANIE WAGĄ

Ocena (5 / 5,00)

Interesują Cię domowe kosmetyki i mieszanie kosmetyków, a do tego zastanawiasz się w jaki sposób ułatwić proces odmierzania składników, by był on jak najbardziej prosty i szybki? Zapoznaj się z informacjami na temat wagi i procedury ważenia.

1) Waga z funkcją TARA

Kiedy robisz kosmetyki naturalne w domu najlepszym sposobem na odmierzanie większości składników jest skorzystanie z niedużej wagi. Do robienia kosmetyków w domu wystarczająca jest waga o zakresie ważenia do 500 gram i dokładności do 0,1 grama lub waga o zakresie ważenia do 200 g i dokładności 0,01 grama (lepiej sprawdza się do odważania subtancji aktynych, które dodajemy z niwielkich ilościach).

Waga najczęściej posiada funkcję TARA (tare), dzięki której możesz odmierzać kilka składników w jednym naczyniu (bez konieczności dodawania ich w pamięci).

2) Procedura ważenia

Używanie wagi jest czynnością bardzo prostą. Niemniej dla zapewnienia jej prawidłowego funkcjonowania i wykorzystania warto trzymać się kolejności postępowania:

 

Krok 1. Włączamy wagę i czekamy, aż ustawi się w stan gotowości. Stan gotowości jest wtedy, gdy waga wskazuje 0.

 

Krok 2. Ustawiamy na wadze zlewkę lub inne naczynie, w którym będziemy odmierzać składniki. Po zważeniu naczynia, gdy waga poda ciężar naczynia wciskamy przycisk TARA (TARE).

 

Krok 3. Do naczynia wlewamy lub wsypujemy powoli pierwszy składnik. Po zważeniu składnika wciskamy przycisk tara.

 

 

Krok 4. Po zważeniu dwóch składników zdejmujemy naczynie z wagi i mieszamy składniki.

 

Wskazówka! Jeśli odmierzasz więcej składników to każdorazowo po zważeniu i wymieszaniu składnika wciśnij tara (tare). W ten sposób możesz odmierzać i mieszać większą liczbę składników.

 

Ala

02-02-2017
Dziękuję za cenną wskazówkę :)
Pomóż podjąć decyzję innym - oceń i skomentuj